Dr.Dt.Hande Ataman Balaban

1975 yılında Konya’da doğdu. 1991 yilinda İzmir Ödemiş Lisesi’nden mezun olarak, aynı yıl Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde üniversite eğitimine başladı. 1996 yılında üniversite ve yüksek lisans eğitimini tamamlayarak diş hekimi oldu, 1997 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimligi Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. 1999 yılında araştırma görevlisi kadrosuna atanarak, 2002 yılında “Bukkolingual yönde eğimli yerleştirilmiş implantlarda, kemiğe iletilen okluzal kuvvetlerin 3 boyutlu sonlu elemanlar stres analiz yöntemi ile değerlendirilmesi “konulu doktora tezini tamamlayarak bilim doktorluğu ve protez uzmanı unvanını almaya hak kazandı.

​A Klinik Tıp Merkezi - Ümitköy, Concept Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Magnet Tıp Merkezi ve Acıbadem Hastanelerinde Diş Hekimi ve  Protez Uzmanı olarak görev yaptı, halen Ankara Ümitköy ‘de kendi kliniğinde  mesleğini icra etmektedir.

EDAD, TPID, ADO gibi mesleki kuruluşlara üyeliği bulunmakta olup,  çeşitli kongre, konferans ve sempozyumlara katılarak, mesleki alandaki tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip etmektedir.

​Estetik diş hekimliği, dental implantlar, laminate veneerler, zirkonyum ve diğer full porselen uygulamaları ve gülüş dizaynı özel ilgi alanlarıdır.

Diş Hekimi Protez Uzmanı

A Hekim Plaza 2432. CADDE NO:35 ÜMİTKÖY ANKARA

Tel: 0(312)-236 01 02

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Google+ Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now